Artweeks Akaretler 3-16 Kasım

02/11/2023
Bilgili Holding tarafından düzenlenecek 8. Artweeks Akaretler, 3-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bilgili Holding’in ev sahipliğinde düzenlenecek olan Artweeks Akaretler, Türkiye’nin önde gelen galeri ve sanatçılarını bir araya getirecek. 3- 16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek etkinlik, Dirimart, Pilevneli, PG Art Gallery, Anna Laudel, X-İst, MERKUR Galeri, Galeri Siyah Beyaz, Öktem Aykut, Ferda Art Platform, Martch, İyilik İçin Sanat, Galeri Nev İstanbul, Galeri Bosfor, Taksim Sanat, Doğançay Müzesi, Şerife Bilgili Ercantürk, Mine Sanat Galerisi, Muse Contemporary, One Arc Gallery, Gallery Kairos, Cengiz Yatağan gibi Türkiye’nin önde gelen galerilerini ve sanatçılarını Akaretler Sıraevler’de ağırlayacak.

Bilgili Holding ve UBS ana sponsorluğunda gerçekleşen fuarın organizasyonu, Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş tarafından üstleniliyor. İki haftalık etkinlik boyunca sanatçılarla söyleşiler, paneller ve belirli günlerde çeşitli etkinlikler planlanıyor.

Ayrıca; Toyota, İBB Kültür AŞ, Beşiktaş Belediyesi, Samsung, Aposto, ArtDog Istanbul, Jotun, Fiolas ve Doğtaş etkinliğin destekçileri arasında yer alıyorlar.

Haluk Akakçe Özel Sergisi

İstanbul’un kalbinde, birbirinin ardı sıra dizilmiş tarihi evlerin içinde yer alan Artweeks Akaretler, sadece sanatı değil daha fazlasını sunuyor. Etkinlik, farklı sanat disiplinlerinden eserleri keşfetme olanağı sağlıyor. Çeşitliliği ve yaratıcılığı kutlarken, sanat tutkunları ile sanatçıları bir araya getiriyor.

Akaretler Sıraevler’deki iki haftalık etkinlik boyunca tüm sergiler ve söyleşiler ücretsiz olacak.

Sanat dünyasının yeni kaybettiği değerli sanatçı Haluk Akakçe’nin Akaretler’deki evi ve atölyesi, değerli eşi Nevzat Beyazıt Akakçe’nin isteği üzerine 3-16 Kasım tarihleri arasında Artweeks’e özel ziyarete açık olacak.

UBS ve Çağdaş Sanat Hakkında

UBS, çağdaş sanatı ve sanatçıları destekleme konusunda uzun bir geçmişe sahip. Dünyanın en önemli kurumsal sanat koleksiyonlarından birine sahip olan UBS, Art Basel ile küresel ortaklığı aracılığıyla ve Art Basel ve UBS Küresel Sanat Piyasası Raporu’nun (Art Basel and UBS Global Art Market Report) eş yayıncısı olarak sanat piyasası hakkındaki uluslararası diyaloğu ilerletmeyi hedefler. UBS ayrıca dünyanın en önemli sanat kurumlarını, etkinliklerini ve fuarlarını destekler. UBS, UBS Koleksiyonerler Grubu (UBS Collectors Circle) ve UBS Sanat Danışmanlığı aracılığıyla, müşterilerine sanat piyasası, koleksiyonerlik ve miras planlaması konularında içgörüler sunar. UBS’nin çağdaş sanata olan bağlılığı hakkında daha detaylı bilgi için ubs.com/art adresini ziyaret edebilirsiniz.